Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: omega_profile. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /includes/bootstrap.inc).

Kilka słów nt.portalu. Strona jest ciągle "under construction" więc nie należy się do niej przyzwyczajać. Tak samo jak domena zostanie wkrótce podmieniona, tak i szata graficzna ulegnie przemianie. Na razie strona spełnia w 100% moje wytyczne, dot.grafiki – ma być schludnie i czytelnie. W późniejszym czasie przyjdzie czas na inną koncepcję i tu liczę na wsparcie grafików. Jeśli ktoś z was ma czas i chęci wesprzeć budowę strony – proszę o kontakt. Może to być layout w Gimp/Inkscape – ja go przytnę i przebuduję css. Mile widziane są też sugestie dot.menu, materiałów, galerii itp. Jestem otwarty na współpracę i krytykę.

Póki co na razie skupiłem się na silniku - a więc przede wszystkim oparcie o standardy. Uważam, że Internet wypracował już pewne rozwiązania z których należy korzystać. Bez tego strona niestety odstaje nieco od głównego nurtu i trąci myszką. Ja jestem przyzwyczajony do pewnego wyglądu strony, do tego że mam pole "szukaj" które pozwoli mi przeszukać cały serwis i odnaleźć frazę jak i do tego że mogę łatwo wejść w interakcję. Na mojej stronie uruchomiłem moduł, który umożliwia autoryzację przez facebook jak i inne platformy. Naturalnie można dodać komentarz anonimowy. Można też biernie śledzić to, co się dzieje w zespole nie wchodząc na stronę – wystarczy podłączyć RSS. Podoba mi się też baner z ważnymi informacjami – dla osób sporadycznie zaglądających na stronę jest to od razu kierunkowskaz, w którym kierunku należy podążać. Małe, a cieszy.

Od strony technicznej- strona oczywiście opiera się o cms. Dzięki temu mogę bez problemów stosować bogactwo wtyczek i modułów nie grzęznąc jednocześnie w kodzie. Samo zrobienie bloga „od zera” to zadanie dla webmastera na miesiąc ;-). Tu robię to poprzez odpowiednią konfigurację i kosmetyczne zmiany w kodzie. Zapewnie to też interface dla łatwej edycji treści jak i wymuszenie pewnych standardów. Dzięki temu mam czas na najważniejszą sprawę  - treść. Wiadomo, bez tego nawet wystrzałowa strona zrobiona we flashu z cud-grafiką znudzi się po kilkakrotnym obejrzeniu. Kto widział moją stronę na rockmetalu ten wie, że zawsze staram się o dobrą wartość merytoryczną. Na początek więc prócz najnowszych wiadomości zebrałem ostatnie wywiady i podlinkowałem teledyski. Zaciągnąłem też kilka sesji zdjęciowych, zrobiłem przegląd historii i składu. Naturalnie nie jest to jeszcze wszystko – nie ma choćby reedycji w dyskografii. Spokojnie to nie przeoczenie J Staram się jeszcze odpalić „breadcrumbs” dla strony i ją wypozycjonować – choć na pewno będę to już robił gdy otrzyma docelową domenę. Chciałbym też podłączyć moduły z playerem audio dla utworów – choć nie wiem na ile będzie to w zgodzie z prawami autorskimi i jakie są ograniczenia.