Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: omega_profile. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /includes/bootstrap.inc).

Artrology FAQ

Jego nazwa to Artrosis

Cover


 

Jego nazwa to Artrosis

Jaka jest geneza nazwy? Artrosis powstał pierwotnie jako Arthrosis. Nazwa miała korzenie medyczne - zwyrodnienie stawów. W czasach gdy "ciało" zepołu było metalowe takie nawiązania wywawały się dość naturalne. Jako młody zespół szukający swojej tożsamości i próbujący swoich sił w coverze My Dying Bride nie do końca jeszcze potrafił odnaleźć się na scenie a twórczość własna była w powijakach. Pośród roszad personalnych, po próbie podziału Arthrosis na dwa zespoły i zagraniu jedynego koncertu pod nazwą Emerald Visions ostatecznie zespół przyjął nazwę Artrosis tłumacząc ją po swojemu i nadając mu znaczenie Sztuka Róż. Tak powstał zespół który ruszył na podbój gotycko metalowej sceny nagrywając demo "siódma pieczęć" w składzie który znany jest z debiutanckiego albumu.

Cover

Artrosis nie jest zespołem który sięga po obcą muzykę. Jedynym zarejstrowanym na płycie (album Fetish) utworem jest "Mur" zespołu Pornografia. Oprócz niego wszystkie próby grania coverów miały miejsce na samym początku istnienia grupy i praktycznie nawet nie były grane na koncertach po wydaniu pierwszej płyty. Istnieją jednak świadkowie wykonań "More" Sisters Of Mercy oraz  "No Blind Eyes Can See" Lacrimosa gdzie wokalnie udzielił się nawet Maciej. "Sear me" My Dying Bride - pierwszy cover jeszcze w niestabilnym składzie - nigdy nie został dopracowany na tyle aby móc go wykonać publicznie.