3 powody, dla których warto czytać komiksy DC

Wiele osób twierdzi, że komiksy odchodzą już do lamusa i nie są pełnowartościową literaturą, z której można coś wynieść – nic bardziej mylnego. Obecnie wracają one do łask, a przepiękne grafiki z niewielką ilością tekstu potrafią dać nam dużo dobrego. Mogą również wesprzeć nas w nauce języka obcego, a także pomóc nam rozwinąć naszą kreatywną stronę. Jakie jeszcze zalety wynikają z czytania komiksów DC? Podajemy 3 najważniejsze powody.

Komiksy a nauka języka obcego

Jeśli sięgamy po komiksy w innym języku niż ojczysty to możemy być pewni, że w dużym stopniu przyczyni się to do jego sprawniejszej nauki. Mogłoby się wydawać, że w literaturze, jaką są komiksy nie ma zbyt wiele tekstu i większą część stron zajmują mimo wszystko grafiki, jednak będzie to zdecydowanie lepsza opcja niż czytanie opasłego podręcznika do języka angielskiego. Nie odczujemy tak bardzo znużenia, a z łatwością nauczymy się kolejnych słówek i utrwalimy przykładowe struktury gramatyczne.

Komiksy pozwalają również na przebieranie w różnorodnych gatunkach literackich, dzięki temu zawsze wybierzemy taką tematykę, która przypadnie nam do gustu. To także świetna opcja dla małych dzieci, które będą miały pierwszą styczność z nowym językiem. Nauka od najmłodszych lat będzie miała lepsze skojarzenia, a w późniejszych etapach edukacji stanie się ona zwyczajnie prostsza.

Jak komiksy DC rozwijają wyobraźnię?

Komiksy DC kojarzą nam się głównie z dużą ilością obrazków i jest to skojarzenie prawidłowe. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że w trakcie czytania tego typu komiksów potrafimy wyciągnąć z nich wiele ciekawych informacji. Podobnie dzieje się w przypadku małych dzieci, które nieświadomie pochłaniają duże ilości ciekawostek o świecie i życiu. Warto także podkreślić, że każdy twórca tego typu literatury ma swój wyjątkowy styl. Dzięki temu łatwiej jest nam dobrać odpowiednią stylistykę komiksów do swoich upodobań. Z kolei komiksy dla dzieci są często jak bajki – w ogóle nas nie nudzą, a często czytane są po kilka razy.

Czytanie komiksów – czy jest to ciekawa rozrywka?

Dobrze jest również zaznaczyć, że komiksy są po prostu świetnym rodzajem rozrywki, która może uprzyjemnić nam chwile spędzone podczas jazdy pociągiem, autobusem czy samochodem jako pasażer. Stymulują naszą wyobraźnię, pozwalają się zrelaksować i przy okazji dowiedzieć ciekawych rzeczy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów komiksów, które z łatwością możemy dopasowywać pod swoje indywidualne preferencje.