Czy olejki do brody wygładzają brodę? Sprawdzamy! 

Olejki do brody — te wdzięczne i uroczo zapakowane produkty dostarczają wiele składników odżywczych i są rekomendowane co codziennej pielęgnacji męskiego zarostu. Niezależnie od tego, czy broda jest długa, czy nosimy tylko kilkudniowy zarost lub wąsa. Zapoznaj się z treścią naszego artykułu i dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na olejki do brody, a kiedy na balsamy — zapraszamy!

Co zawierają olejki do brody?

Każdy mężczyzna, który kiedyś zapuszczał zarost dobrze wie, że bywa to problematyczne, szczególnie w czasie, kiedy zarost jest przesuszony. Wpływ na to mogą mieć czynniki pogodowe oraz klimatyzacja lub nadmierne grzanie. Polecamy olejki do brody wysokiej jakości dostępne na przykład tutaj: https://dlagentlemana.pl/olejki-do-brody

  • Działanie przeciwzapalne — Niektóre olejki, np. z drzewa herbacianego, czy olejek rozmarynowy, mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Powodują wrażenie odświeżenia skóry.
  • Działanie wygładzające — Wszystkie olejki do brody stworzone z myślą o tym, by miały mają właściwości zmiękczające i wygładzające zarost. Dzięki ich stosowaniu broda staje się bardziej gładka i miękka.
  • Przygotowanie do stylizacji — Dzięki właściwościom zmiękczającym olejki są świetnym wsparciem dzięki, którym broda jest łatwiejsza do układania. Nie stosujmy jednak olejków bezpośrednio przed zastosowaniem np. wosku. Może on nie trzymać się należycie. Mieszanie substancji pielęgnujących brodę nie zawsze dobrze się komponuje.
  • Działanie odżywcze — Olejki posiadają wiele witamin, ich stosowanie na noc może ułatwić rozczesywanie zarostu i jego stylizację, np. rano przed wyjściem do pracy.

Olejki do brody na skórę problematyczną?

Jeśli skóra brody jest przesuszona i się łuszczy, być może winna jest temu nieodpowiednia pielęgnacja. Dla jej ulepszenia warto nie tylko wyposażyć się w olejki do brody — możliwe, że konieczne będzie zmiana przyzwyczajeń. Długa i gęsta broda często jest już przesuszana od kilku miesięcy nieodpowiednimi kosmetykami. Mydło, czy szampon do włosów niekoniecznie będą dobre dla zarostu. Mogą przesuszać go i powodować (szczególnie mydło), ze bedzie pozbawiany naturalnego sebum. Olejki do brody zapewniają zarostowi należytą ochronę i wygładzają włoski na całej długości. Zawarte w olejkach do brody witaminy odżywiają dodatkowo brodę i wąsy, czyniąc je bardziej przyjemnymi w dotyku. Dla skory łuszczącej się polecamy olejki do brody z zawartością np. odświeżających olejków z drzewa herbacianego oraz inne olejki o działaniu przeciwbakteryjnym, które łagodzą podrażnienia skóry i rozwój drobnoustrojów.

Olejki do brody czy balsamy?

Olejki do brody mają działanie wygładzające i odżywcze. Ze względu na to, stylizacja za ich pomocą raczej nie jest możliwa. Chyba że uznamy za stylizację to, że zarost staje się bardziej podatny na układanie — to zdecydowanie tak. Działanie wygładzające olejków sprzyja temu i sprawia, że broda łatwiej się poddaje produktom stylizacyjnym na bazie wosków. Takimi produktami często są właśnie balsamy do brody. Świetnym sposobem na utrzymanie brody w świetnej kondycji oraz stosowanie produktów stylizacyjnych może być rutyna, według której olejki stosujemy na noc, a produkty stylizacyjne (takie jak balsamy do brody, czy woski do brody) — na dzień lub wtedy, gdy zależy nam na osiągnięciu konkretnego efektu stylizacyjnego.