Kobieta, która zrewolucjonizowała świat muzyki. Poznajcie Tash Sultana

Jeśli nadal nie znasz Tash Sultana, to teraz jest na to najwyższa pora. Oto historia bardzo młodej multiinstrumentalistki pochodzącej z Australii.

Natasha „Tash” Sultana urodziła się w Melbourne 15 czerwca 1995 roku. Na pierwszym instrumencie zaczyna grać w wieku zaledwie 3 lat, dzięki ojcu, który daje jej małą gitarę. Od tego momentu nigdy nie przestanie eksperymentować z nowymi instrumentami i nowymi dźwiękami. Teraz, w wieku 26 lat, potrafi perfekcyjnie grać na wielu instrumentach m.in. na gitarze, basie, fortepianie, keyboardzie, trąbce, perkusji, flecie pan, mandolinie, saksofonie i perkusji.

Nie wszystko było w jej życiu kolorowe

Przed osiągnięciem tego punktu Tash Sultana musiała zmierzyć się z bardzo trudnymi testami, bez których prawdopodobnie nigdy nie byłaby w stanie dotrzeć tam, gdzie jest. Z pewnością poświęcenie i pasja do muzyki są wrodzone, ale jeden szczególnie epizod „zmusił” ją do poświęcenia się muzyce ciałem i duszą, dzięki czemu udało się ją uratować.

Muzyka stała się lekiem

W wieku 17 lat Tash Sultana próbowała już wszystkich możliwych leków i prawdopodobnie nadal by to robiła. Jednak zmagała się z ciężką psychozą spowodowaną nadużywaniem narkotyków. Jej ostatnie doświadczenie z grzybami halucynogennymi było tak silne, że nie ustało po kilku godzinach. Lecz trwało dziewięć długich miesięcy. Był to okres w życiu artystki, gdzie musiała walczyć o odróżnienie fantazji od rzeczywistości.

Uratowała ją właśnie muzyka. Obok specjalistycznej pomocy w leczeniu uzależnień, Australijka oddała się całym sercem muzyce. Wypracowała swój własny styl muzyczny, który łączy folk, reggae, elektronikę, soul i funk. Jej utwory sprawiają wrażenie, że słyszymy cały zespół. Nic bardziej mylnego! To Tash wykonuje każdy element, gra każdą nutkę!

Jej kariera nabrała rozpędu, gdy na swoim kanale na YouTube udostępnia film. Tash wrzuciła nagranie, na którym wykonuje w zaciszu domowym swoją, obecnie jedną z najsłynniejszych piosenek, „Jungle”. W ciągu zaledwie 5 dni, nagranie obejrzało prawie milion osób!

Dziś koncertuje i sprzedaje płyty. Podczas grania oddaje się całkowicie brzmieniom. Jej występy są sztuką.