Najlepsze szkoły aktorskie na świecie

Aby przygotować się do udanej kariery aktorskiej, dobrze jest zapisać się do odpowiedniej szkoły. To miejsce, w którym początkujący aktor może poznać niuanse sztuki i odświeżyć umiejętność działania przed kamerą. Chociaż na całym świecie istnieje wiele szkół aktorskich, lista najlepszych ogranicza się do tych w krajach, w których angielski jest głównym językiem dialogu, czyli amerykańskim, brytyjskim i australijskim.

Juilliard School – Nowy Jork

Uważana za najlepszą szkołę aktorską na świecie, Juilliard School została założona w 1905 roku jako Instytut Sztuk Muzycznych. W tej chwili ma około 800 kandydatów rocznie, a stamtąd pochodzą tacy znani aktorzy jak Robin Williams, Christopher Reeve i Kevin Spacey.

Yale School of Drama – New Haven

Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych szkół aktorskich. Została otwarta w 1900 roku. Nie dość, że jest to przywilej zostać przyjętym, to równie trudno tam pozostać. Ta szkoła teatralna jest również bardzo znana z odrzucania utalentowanych aktorów tylko dlatego, że uznano ich za niewystarczająco dobrych. Wielu z nich osiągnęło sukcesy podążają do nich inną drogą.

Oxford School of Drama

Szkoła teatralna w Oksfordzie jest jedną z najmłodszych w Wielkiej Brytanii. Mimo że ma dopiero 26 lat, wyprodukowała już sporą liczbę znanych, utalentowanych artystów. Jest to stosunkowo mała szkoła, z zaledwie 18 uczniami na każdy kurs; dlatego rywalizacja o miejsce wśród aspirujących aktorów jest naprawdę ogromna. Oxford School of Drama jest całkowicie niezależna i nie jest połączona z żadną z brytyjskich uczelni.

Guildhall School of Music and Drama – Londyn

To kolejna szkoła, która zasługuje na to, by znaleźć się w pierwszej piątce na świecie. Ta szkoła muzyki i prozy jest jedną z najbardziej prestiżowych w Wielkiej Brytanii, z której wyłonili się nie tylko wielcy muzycy, tacy jak Jacqueline du Pre i James Galway, ale także aktorzy tacy jak Dominic West oraz Michelle Dockery, która stwierdziła, że ​​„przystąpienie do tego było jak wygranie na loterii”.

Królewska Akademia Sztuki Dramatycznej – Londyn

Ostatnie miejsce na liście 5 najlepszych szkół aktorskich na świecie zajmuje szkoła, która zdecydowanie zasługuje na uwagę. Swoją działalność rozpoczęła w 1904 roku. Nie jest jednak łatwo się dostać w jej szeregi. Obejmuje zajęcia z udziałem jednego nauczyciela, składające się z nie więcej niż trzech kandydatów. Mówi się, że Beatlesi byli sławni, ponieważ ich menadżer uczęszczał właśnie do tej szkoły.

Po więcej wiadomości z planów filmowych i nie tylko zapraszamy na stronę https://www.ofilmach.pl/