Najpopularniejsi brytyjscy aktorzy – niektórych z nich możesz nie znać!

Interesujesz się kinem? Lubisz czytać nowinki z życia gwiazd telewizji? A może fascynują Cię szczególnie brytyjscy aktorzy? Kto zalicza się do grona najpopularniejszych aktorów i aktorek pochodzących z Wielkiej Brytanii?

Bez wątpienia warto poćwiczyć swój angielski online, aby móc szukać ciekawostek o swoich ulubionych słynnych postaciach i oglądać z nimi filmy w oryginalnym języku.

Najsłynniejsi brytyjscy aktorzy

Wśród gwiazd brytyjskiego kina są postaci, których nie sposób nie znać. Do takich zalicza jednego z najpopularniejszych na świecie aktorów – pochodzącego z Walii Anthony’ego Hopkinsa. Pojawia się bardzo często na wielkim ekranie, a dodatkowo jest wybitny na deskach teatralnych. Kolejnym znanym przedstawicielem grona brytyjskich gwiazd kina jest Ewan McGregor. On swoją sławę zawdzięcza takim produkcjom jak musical filmowy „Moulin Rouge” czy „Gwiezdne wojny”. Inną ważną postacią jest doskonale znany wśród młodych, lecz niekoniecznie starszych osób, Daniel Radcliffe, który wcielił się w rolę kultowego Harry’ego Pottera. Na wyróżnienie zasługuje też Colin Firth – kojarzony przez większość z kinowego hitu „Jak zostać królem”.

Najsłynniejsze brytyjskie aktorki

Niewątpliwie genialna rola w filmie „Titanic” przyniosła sławę Kate Winslet, gwieździe brytyjskiego kina. Oprócz tej realizacji aktorka wystąpiła jednakże również w wielu innych udanych filmach jak na przykład „Lektor” czy „Droga do szczęścia”. Niezwykle znaną brytyjską gwiazdą filmową jest też Olivia Colman. Kto nie oglądał popularnej serii „The Crown” – opowiadającej o losach rodziny królewskiej – lub kryminalnego serialu „Broadchurch”, może jej nie kojarzyć, gdyż to te dwie produkcje rozsławiły aktorkę poza granicami kraju.

Jeżeli chcesz poznać więcej postaci brytyjskiego kina, a może poczytać o nich w ich języku lub oglądać bez napisów filmy, w których zagrali, ucz się angielskiego i osiągnij swój cel. Po więcej informacji o kursach językowych zapraszamy na stronę internetową Lincoln