OLEJEK ETERYCZNY Z DRZEWA SANDAŁOWEGO: WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

Doskonały do ​​perfumowania pomieszczeń, olejek z drzewa sandałowego jest przydatny podczas medytacji, ponieważ uspokaja nieustanną pracę umysłu.

Drzewo, z którego pozyskiwany jest olejek z drzewa sandałowego, to wieloletnia roślina pochodząca ze wschodnich Indii, której botaniczna nazwa to Santalum album. Olejek eteryczny z drzewa sandałowego o słodkim, balsamicznym i intensywnym zapachu pozyskiwany jest z sproszkowanych korzeni i twardzielu rośliny.

Właściwości i zastosowania olejku z drzewa sandałowego

Posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Działa wykrztuśnie i obkurczająco i jest bardzo ceniony za dobroczynne działanie na psychikę, ponieważ uspokaja i odpręża umysł.

1. Zapalenie oskrzeli, ból gardła, kaszel

Dzięki działaniu wykrztuśnemu i antyseptycznemu fumigacje na bazie olejku sandałowego mogą łagodzić przewlekłe zapalenie oskrzeli, ból gardła, suchy kaszel i objawy grypy.

2. Zapalenie pęcherza moczowego

Jego działanie antyseptyczne jest również przydatne w przypadku zapalenia pęcherza moczowego i innych stanów zapalnych układu moczowo-płciowego. Aby złagodzić te dolegliwości, dodaje się kąpieli krople olejku z drzewa sandałowego.

3. Skóra trądzikowa, sucha lub podrażniona

Okłady i masaże na bazie olejku z drzewa sandałowego są dobre dla skóry suchej lub podrażnionej, ponieważ nawilżają i równoważą wydzielanie sebum.

4. Nogi

Masaże na bazie olejku z drzewa sandałowego i olejku migdałowego reaktywują krążenie w nogach.

5. Psychika

Działa uspokajająco na psychikę i dlatego jest bardzo przydatny w przypadku bezsenności, lęku, strachu i agresji. Sprzyja otwarciu serca i nadaje się dla nadmiernie racjonalnych ludzi, którzy mają tendencję do rozmyślania nad wszystkim. Perfumuj pomieszczenie, wkładając kilka kropel do dyfuzora (jedna kropla na każdy metr kwadratowy pomieszczenia).

6. Środowisko

Jest w stanie impregnować powierzchnie, z którymi ma kontakt swoimi perfumami, więc wlej kilka kropel do szuflady lub pudełka; w ten sposób wszystko, co zostanie w nich umieszczone, zostanie nasączone jego perfumami.