ksiazka

Recenzja książki “Idealna niania” Georgina Cross

Idealna niania- Georgina Cross

“Idealna niania” to nie przesłodka opowieść o więzi między nianią a dzieckiem i rodziną, którą się zajmuję, jest wręcz przeciwnie, a nawet mroczniej. “Idealna niania” to thriller psychologiczny, który wciąga czytelnika do samego końca, lecz można was zapewnić, że i tam nie znajdziecie odpowiedzi na wszystkie dręczące was pytania, a tych będzie całkiem sporo, począwszy od pierwszej strony, gdzie wszystko wydaje się, być całkiem normalne, a wraz z czytaniem, czytelnik będzie zadawał sobie coraz więcej pytań na temat fabuły i historii bohaterów, lecz im więcej będzie pojawiał się pytań, tym mniej znajdzie on odpowiedz.

Historii “Idealnej niani” rozpoczyna się niewinnie, a nawet sielankowo, zwłaszcza dla głównej bohaterki, którą jest Sara Larsen. Sara jak dotąd prowadziła spokojne i stosunkowo normalne życie, skupiając się na powiększenie swojego konta bankowego, i ta szansa w końcu do niej sama przyszła. Kiedy Sara zauważyła w lobby swojego budynku, w którym mieszka, ofertę pracy jako opiekunki do dziecka, od razu się zainteresowała ofertą.

Powodów było kilka: po pierwsze rodzice dziecka dobrze płacili, mieszkali w cudownym apartamentowcu w Upper West Side w Nowym Jorku, a dodatkowo matka dziecka, traktowała Sarę nie jako pomoc domową, lecz jako zwykłą przyjaciółkę, szybko zyskując jej uznanie. Co okazało się zgubne dla głównej bohaterki. Dodatkowo Sara podniecona nową pracą i zarobkami, bez zastanowienia podpisuję z rodziną Birdów klauzulę poufności.

Szybko się jednak okazuję, że Sara nie trafiła do zwyczajnej rodziny, która może poszczycić się tylko luksusami, oraz majątkiem. Okazuję się, że rodzina Birdów skrywa dużo sekretów, przed którymi chce jak najszybciej uciec. Sara zastanawia się, dlaczego pani domu nigdy nie wychodzi z domu samotnie, oraz zastanawia ją, co się stało z poprzednią nianią? Kiedy Sara zaczyna swoje poszukiwania, rodzina Birdów szybko się o tym dowiaduję, i nie kryją się z tym, że nie podoba się im, że ktoś grzebie w ich prywatnych sprawach, i- co gorsza- stawiają Sarę pod ścianę, przez co będzie jej jeszcze trudniej uciec od tymczasowych pracodawców.

Możesz też sprawdzić wspaniałe parki w Dąbrowie Górniczej na www.dabrowainfo.pl, które są doskonałym miejscem do oddania się czytaniu swojej ulubionej książki.