Odtrąć złą energię. Poznaj trzy skuteczne sposoby

Kiedy mieszkasz lub pracujesz blisko ludzi, nie tylko wymieniasz się informacjami, ale także wymieniasz energię. Wymiana energii jest czynnikiem odpowiedzialnym za nagłe zmiany nastroju, niepokój, niewytłumaczalne lęki czy spadki entuzjazmu. To znak, że zaabsorbowałeś negatywne energie z otaczającego środowiska.

Przeczytaj również artykuł o medytacji https://www.zycie24.pl/medytacja-czy-warto-sprobowac/ i zastanów się czy aby nie warto spróbować.

 

Jeśli zatem jesteś osobą szczególnie predysponowaną do wrażliwości, słuchania innych i empatycznego kontaktu, ryzykujesz, że staniesz się prawdziwą „gąbką pochłaniającą energię” i zostaniesz fizycznie dotknięty wszystkimi negatywnymi skutkami emocji. Tak jest na przykład w przypadku tych, którzy wykorzystują swoją wrażliwość w zawodach wymagających słuchania i terapeutycznego podejścia do ludzi (terapeuta, lekarz, psycholog).

W tym momencie podejmowanie działań w celu obrony przed negatywnymi energiami i emocjonalnymi pozostałościami innych staje się zobowiązaniem wobec siebie i niezbędnym środkiem ochronnym dla twojej równowagi psychofizycznej.

 

Poniżej znajdują się 3 ewolucyjne techniki kreatywnej wizualizacji, które mogą pomóc w stworzeniu prawdziwej tarczy ochronnej przed negatywnymi emocjami.

Zanurz się w muzyce

Muzyka to potężna tarcza psychiczna. Taka energia oddziałuje z częstotliwościami energii twojego ciała i izolują umysł od przyczynowych stresorów. Nawet jeśli zostałeś już uderzony negatywnością, możesz użyć muzyki, aby zniwelować jej skutki. Dobrą metodą jest praktykowanie medytacji z muzyką w tle. Wybierz motyw muzyczny lub kompilację piosenek, które Cię inspirują, przekazują energię, entuzjazm i radość życia. Wykorzystuj je jako tło do swoich medytacji.

Otocz się kolorem

Kolor różowy symbolizuje miłość do innych i do siebie oraz umiejętność ich dawania i otrzymywania. Wyobraź sobie, że otacza cię wielki promień różowego światła, jak duża muszla, wewnątrz której jesteś. Światło obejmuje Cię całkowicie, rozciągając się nad Twoją głową i pod Twoimi stopami. Chroni cię, a jednocześnie nie przeszkadza w byciu obecnym w relacjach z innymi lub oferowaniu im swojego wsparcia.

Rytuał ochronny

Wykonaj ćwiczenie relaksacyjne lub alternatywnie, weź relaksującą kąpiel. Zamknij oczy i wizualizuj energię rosnącą w twoim sercu i przybierającą na sile. Kiedy energia wystarczająco wzrośnie, wyobraź sobie wysyłanie jej na zewnątrz, aż otoczysz się całkowicie białym światłem.