3 ciekawe pomysły na prezent na Dzień Dziadka

Dzień Dziadka to idealna okazja na pokazanie seniorom, jak wyjątkowymi są osobami. Najlepszym sposobem na to, oprócz życzeń i wspólnie spędzonego czasu, jest odpowiedni prezent. Czy zastanawiasz się, jak wybrać ciekawy podarunek dla swojego dziadka? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji na niebanalne niespodzianki z okazji tego wyjątkowego dnia.

Ramki na zdjęcia na Dzień Dziadka

Wielu seniorów ucieszy prezent na Dzień Dziadka, który będzie im przypominał o najbliższych i wspólnie spędzonych z nimi chwilach. Tego typu sentymentalną wartość niejednokrotnie posiadają zdjęcia. Stylowa ramka to nie tylko sposób na ich wyeksponowanie, ale również ochronę przed zniszczeniem. W jaki sposób ją wybrać?

Po pierwsze, powinna pasować do ogólnego wystroju pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Jeśli mieszkanie dziadka posiada raczej minimalistyczny wystrój i stonowane kolory, to nie warto inwestować w jaskrawą lub ekstrawagancką ramkę. Wielu seniorów ceni sobie przede wszystkim funkcjonalność. Jeśli jednak nie tyczy się to Twoich bliskich, to śmiało możesz wybrać jeden z nowocześniejszych lub mniej typowych wzorów!

Po drugie, należy zastanowić się, czy poszukujemy ramki wiszącej, czy może raczej stojącej. Jeśli dziadek posiada już jakieś akcesoria tego typu lub ma wolne miejsce na ścianie albo na półce, to może nam to pomóc w podjęciu decyzji. Najważniejsze, aby ramka mogła znajdować się w miejscu widocznym i często odwiedzanym.

Kiedy Dzień Dziadka jest zaproszeniem do podróży

Prezent na Dzień Dziadka może być ciekawy i stwarzać okazję do przeżycia niezapomnianych chwil. Emerytura to przecież czas, kiedy starsi panowie mają więcej czasu dla siebie i swoich zainteresowań. Dlaczego zatem nie wyruszyć w wyjątkową podróż i poznać nowe regiony lub kraje?

Idealnym podarunkiem dla aktywnego seniora może być bilet na egzotyczną wycieczkę lub akcesoria potrzebne podczas wojaży. Pierwszy z nich to idealna zachęta, aby zwiedzić kawałek świata i nawiązać przy tym nowe znajomości. Jeśli jednak wolimy wybrać innego rodzaju prezent związany z podróżowaniem, to idealne okażą się np. walizki, zamki do bagażu lub specjalne poduszki.

Dzień majsterkującego dziadka

Jeśli Twój bliski chciałby spędzić nawet Dzień Dziadka na majsterkowaniu, to dlaczego nie wspomóc go w rozwoju tego hobby? Niektórzy seniorzy wprost uwielbiają, gdy mogą się wykazać podczas domowych napraw. Z pewnością pomoże im w tym odpowiedni sprzęt, który mogą otrzymać z okazji swojego święta!

Do najprzydatniejszych narzędzi należą m. in.:

  • Wiertarka – większość z nich posiada szereg funkcji, dzięki rozmaitym końcówkom. Możemy za ich pomocą nie tylko wiercić, ale również mieszać farby lub kleje, gwintować, a także szlifować.
  • Lutownica – narzędzie niezwykle przydatne, gdy należy naprawić zepsuty kabel.
  • Kombinerki – to niezastąpiony przyrząd podczas prac z elektroniką, a także w przypadku radzenia sobie ze źle wbitymi gwoździami.

To tylko niektóre z propozycji podarunków, którymi możesz uszczęśliwić swoich bliskich w dzień dziadka. Daj się zainspirować przedstawionymi propozycjami i spraw, aby ten czas był wyjątkowy dla Twojego ukochanego seniora.

Tego typu upominki w atrakcyjnej cenie znaleźć można w sklepach sieci Kaufland, których oferta znajduje się na stronie www.kaufland.pl.