4 powody, dla których warto chodzić do Teatru z dziećmi

Teatr od wieków zachwyca, czaruje, bawi. Uczy widzów, od najmłodszych do najstarszych! W teatrze wszystko jest do wyobrażenia. Jest to miejsce wszelkich możliwości. W teatrze uczymy się, budujemy siebie, budzimy świadomość, rozbudzamy ciekawość.

Odkryj 4 dobre powody, które od razu zachęcą Cię do rezerwacji biletów do teatru.

Odkrycie nowego miejsca

Rzadko wychodzimy codziennie do teatru. Czy nie jest więc przyjemnie przygotowywać się do wyjścia, które zmienia codzienność? Aby pomóc dzieciom zrozumieć wydarzenie, jeśli jest to na przykład pierwszy raz, możemy wyjaśnić, że idziemy do sali widowiskowej z innymi widzami, że zgasną światła, że ​​na scenie będą aktorzy.

Czerwony aksamit, reflektory, aktorzy. Jest tyle elementów teatralnego świata, które fascynują dzieci.

Obcowanie z kulturą

W teatrze uczymy się, słyszymy język, do którego nie zawsze jesteśmy przyzwyczajeni. Wzbogacamy nasze słownictwo.

Wielkie klasyki sztuk teatralnych są zawsze w programie szkół. Wyjście do teatru może pomóc dzieciom, które poznają sztukę, pogłębić swoją wiedzę. A dla was, rodzice? To okazja do przypomnienia sobie dzieł. A nawet do odkrycia w końcu wspaniałych utworów, których nigdy wcześniej nie mieliście okazji przeczytać.

Wspólne przezywanie emocji

Teatr to miejsce, w którym się spotykamy, siadamy obok siebie. W teatrze czasem nie znamy się przed wejściem do sali, a jednak… patrzymy w tym samym kierunku, słuchamy tej samej historii, śmiejemy się razem, razem płaczemy i razem bijemy brawo! Radość dzieli się między publiczność a tym, co dzieje się na planie. Doświadczenie jest zbiorowe. Jest źródłem przyjemności i satysfakcji.

Czas z rodziną

Po wyjściu z teatru rozmawiamy o tym, co widzieliśmy, co nam się podobało, a co nie, a przede wszystkim wyjaśniamy, dlaczego. Cóż za wspaniały temat rodzinnej dyskusji! Teatr daje dzieciom pierwszą radosną okazję do wyrażenia swojego punktu widzenia i emocji. Z pewnością zdziwisz się widząc, jak Twoje dziecko wyraża siebie i rozwija swoje myślenie. To początek krytycznego myślenia. Twoje dziecko kształtuje opinię, wyostrza swoje gusta i zainteresowania.