Sofa chesterfield rozkładana

 

Chesterfieldy weszły na salony setki lat temu. Stylowe meble były dodatkiem do arystokratycznych wnętrz. Zdobiły salony, gdzie przyjmowano gości przy herbacie albo prezentowały dumnie swój majestat w klubach dla dżentelmenów, gdzie panowie przesiadywali rozmawiając i popijając mocniejsze trunki. Meble te były wygodne, ale służy głównie do siedzenia. Z czasem to się jednak zmieniło i zaczęto produkować meble, które się rozkładają i można na nich spać.

Chesterfield sofa rozkładana kanapa pik szary

 Sofa chesterfield madame wave-z funkcją spania

Sofa chesterfield madame wave-z funkcją spania (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Kanapa chesterfield i fotel chesterfield to z całą pewnością stylowe i piękne meble. Głębokie pikowania, eleganckie linie i solidne wykonanie to ich cechy charakterystyczne. Choć z biegiem czasu ich kształty ewoluowały to wciąż mają w sobie ten sznyt angielskiego wzornictwa cechującego się luksusem i dostojeństwem. Te meble mają po prostu klasę. Krokiem milowym przy produkcji kanap chesterfield okazało się wyposażenie ich w mechanizm spania. Dlaczego? Bo zdecydowanie więcej osób mogło i chciało sobie na niego pozwolić. Mebel nie musiał być tylko ozdobą do dużych przestrzeni, okazał się funkcjonalny i użytecznym dodatkiem.

Rozkładana sofa chesterfield

 Sofa chesterfield march z funkcją spania

Sofa chesterfield march z funkcją spania (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Sofa chesterfield rozkładana to z całą pewnością jeden z lepszych kierunków, który obrali projektanci. Piękny stylowy mebel daje teraz znacznie więcej możliwości. W mniejszych domach może pełnić rolę dodatkowego miejsca do spania w przypadku odwiedzin gości, albo przestrzeń do wspólnego relaksu przed telewizorem, albo po prostu popołudniowej drzemki. Do takiego użytku polecane są sofy chesterfield z funkcją  spania wyposażone w mechanizm typu delfin, albo w typ wózkowy. Łatwo się rozkładają  a po jej rozłożeniu uzyskujemy dużą powierzchnię.

Sofa rozkładana chesterfield do spania codziennego

 Sofa chesterfield normal z funkcja spania codziennego

Sofa chesterfield normal z funkcja spania codziennego (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Z kolei do bardzo małych mieszkań, gdzie salon pełni także rolę miejsca do spania, idealnym rozwiązaniem są sofy chesterfield do spania codziennego a to z uwagi na gruby, wygodny materac ze sprężynami bonellowymi. Sam mechanizm spania jest bardzo wytrzymały. Wszystko to sprawia, że dzięki funkcjonalności mebla nie rezygnujemy z pięknych i stylowych kanap, które widzielibyśmy w aranżacji naszych małych mieszkań.

Rozkładane sofy chesterfield w towarzystwie foteli chesterfield stanowią wspaniałe wyposażenie salonu. Meble podkreślą wyjątkowość miejsca, dodadzą mu klasy i uroku. Dzięki praktycznym funkcjom pełnią nie tylko estetyczne role, co z pewnością docenią miłośnicy praktycznych rozwiązań.