zdjecie-slubne

Jak pozyskać klientów jako fotograf ślubny?

Zawodowo zajmujesz się robieniem zdjęć na ślubach i uważasz, że masz do tego świetne predyspozycje, jednakże jednocześnie odnosisz wrażenie, że póki co mało kto w ogóle wie o twoim talencie, ponieważ brakuje ci zleceń i wciąż cierpisz wręcz na nadmiar wolnego czasu? Być może wina tkwi nie w samych zdjęciach, a w sposobie promowania własnych usług. Jeżeli bowiem ty nie będziesz w stanie ich zarekomendować, nie ma szans na to, by ktokolwiek inny zrobił to za ciebie, a klienci sami polecali cię znajomym bądź dalszej rodzinie.

Przede wszystkim uwierz w swoje możliwości. Doceń to, jak w tym momencie wyglądają robione przez ciebie zdjęcia ślubne, a następnie pomyśl o tym, co jeszcze takiego mógłbyś w nich zmienić, aby były one jeszcze lepsze i podobały się absolutnie wszystkim. A zresztą nie muszą wcale wszystkim się podobać. Czasem warto właśnie wyjść przed szereg i zrobić coś po swojemu, przeciwstawnie do pewnych utartych schematów, aby wyróżnić się w tłumie identycznie działających fotografów. Postaw na oryginalność. Wyrób sobie swój własny unikalny styl, który będzie delikatnie przewijać się na wszystkich wykonywanych przez ciebie zdjęciach. Nawet jeśli nie trafisz z nimi do wszystkich, istnieje spora szansa, że trafisz z nimi do tych, którym naprawdę się one spodobają, a takie osoby będą w stanie zapłacić za nie naprawdę duże pieniądze.

Mimo wszystko każda branża wymaga stałego kształcenia i ciągłego doskonalenia nabytych umiejętności. Nie osiadaj na laurach. Działaj tak, by doskonalić to wszystko, co już umiesz. Każdy fotograf ślubny zawsze może być lepszy, jeżeli tylko nauczy się obsługiwać jakiś nowocześniejszy sprzęt, opanuje inną technikę obróbki graficznej albo zapozna się z nietypowym sposobem kadrowania żywych obiektów. Po prostu kombinuj i rób to z naturalną pewnością siebie. Nawet jeśli te pierwsze „nowe” zdjęcia nie będą idealne, z czasem nauczysz się je robić tak, by zachwycały cię one w każdym calu.

Być może zainteresują Cię też porady o tym, jak pielęgnować o skórę. To ważne, aby w Twoim wielki dniu Twoja cera emanowała lśniącym blaskiem.