Kolorowanki są nie tylko dla dzieci

Jedną z ulubionych rzeczy do zrobienia jako dziecko dla większości było kolorowanie. Zawsze uważano to za kreatywne podejście i zabawną aktywność w deszczowy dzień. Ale teraz jako dorośli również możemy kolorować. Takie działania związane z kolorowaniem mają wiele zalet. W efekcie końcowym ma powstać nie tylko ładny obrazek. Kolorowanki dla dorosłych to nowa moda.

Kolorowanki dla dorosłych mogą złagodzić stres, podobnie jak medytacja może zmniejszyć poziom stresu. Bycie skupionym jest ważne, ponieważ pozwala umysłowi zapomnieć o tym co nas stresuje, a ponieważ kolorowanie jest czynnością, w której skupiamy się na tym co mamy przed oczami, pomaga w byciu obecnym tu i teraz, co może mieć korzyści dla zdrowia psychicznego.

Redukcja stresu jest wielką korzyścią, jaką dorośli mogą osiągnąć poprzez kolorowanie. Wyłączenie myślenia o problemach to prosty sposób na zmniejszenie negatywnego oddziaływania negatywnych myśli. Zabawną rzeczą w szaleństwie kolorowanki jest to, że każdy może to zrobić! To nie zajęcie tylko dla kreatywnych ludzi, ale może być lubiane przez wszystkich i może być wykonywane w dowolnym miejscu. Nie potrzebujesz nawet kolorowanki. Możesz po prostu odstresować się, pobierając mandalę online, wydrukować ją i rozpocząć kolorowanie za pomocą kilku markerów lub kolorowych kredek.

Badanie zatytułowane Can Coloring Mandalas Reduce Anxiety zostało przeprowadzone w małej uczelni sztuk wyzwolonych z udziałem 84 studentów. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy: 1 grupa została przypisana do kolorowych mandali, 1 grupa została przypisana do pokolorowania wzoru w kratę, a ostatnia grupa została przypisana do koloru na pustej kartce. Wyniki końcowe pokazały, że poziomy lęku w grupach były znacznie niższe w dwóch grupach, które miały uporządkowaną kolorystykę. W przeciwieństwie do grupy, która miała kolorować swobodni. Wyniki tego badania wykazały, że kolorowanie wytwarza stan medytacji, który może przynieść korzyści osobom cierpiącym na stres.