Jak przekonać się do czytania książek?

Chciałbyś przeczytać książkę, ale trudno ci się za to zabrać? Nie potrafisz przekonać się do czytania, bo uważasz, że jest to nudne i z całą pewnością masz dużo lepsze zajęcie? Może należysz do grona pracusiów, którzy nie mają czasu nawet otworzyć książki? Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś tak, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Najtrudniejszy pierwszy krok… a może strona?


Czasami bardzo ciężko jest nam zrobić coś nowego, albo coś co robiliśmy wieki temu i właściwie to już nie pamiętamy, czy podobało nam się to czy nie. Tak jest z książkami. Żeby jedną przeczytać potrzeba dość sporo czasu. To dodatkowo nas zniechęca do czytania, szczególnie w dobie wszędobylskich filmów. Zmniejsz sobie wyzwanie i zacznij czytać po jednej stronie dziennie. Przeczytanie jednej strony zajmie ci tak mało czasu, że nawet nie zauważysz, że to zrobiłeś. Po kilku takich podejściach wciągniesz się w książkę i będziesz czytać nie po jednej stronie, a po jednym rozdziale.

Nudna książka- twój wróg


Jeśli po długiej przerwie czytelniczej podejmiesz się czytania miernej książki przepadniesz. Wybierz taką, która porwie ci od samego początku. Zastanów się najpierw jaki gatunek literacki interesuje cię najbardziej. Potem poszukaj blogerów lub instagramerów, którzy recenzują książki w gatunku literackim, który cię interesuje i przeszukaj ich profile. Wybierz książkę, która ma szansę cię porwać.

Zakładka ci pomoże


Większość ludzi lubi ładne rzeczy, podobnie jest z książkami. Częściej sięgamy po te w pięknych okładkach. A czemu by nie dodać swojej nowej pasji odrobiny animuszu i nie zaopatrzyć się w piękną zakładkę. Chyba większość księgarni internetowych ma w swojej ofercie mnóstwo wspaniałych zakładek, tylko wybierać i kupować. A może zrobisz sobie sam zakładkę? Na pintereście możesz znaleźć setki pomysłów i tutoriali, w jaki sposób wykonać zakładkę DIY.

Kawa, herbata, ciasteczko, łóżeczko


Skoro mamy czytać dla przyjemności to przygotujmy sobie otoczenie w taki sposób, aby to nasze czytanie, szczególnie pierwsze, odbyło się w miłej atmosferze. Przygotuj sobie kubek ulubionego napoju, coś na ząb, kocyk i wygodne poduchy i do dzieła.