Jak zacząć malować farbami akrylowymi?

Jesteś osobą uzdolnioną artystycznie i masz ochotę na nowe doznania? A może dopiero przymierzasz się do pierwszego podejścia do malowania? Jeśli Twoja odpowiedź na jedno z tych pytań jest twierdząca, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, gdzie kupić farby akrylowe i jak nimi malować. Poznasz też zalety takich akcesoriów malarskich i zrozumiesz, dlaczego nawet początkujący dobrze sobie z nimi radzą.

Farby akrylowe – na początek zakupy

Każda przygoda z malarstwem zaczyna się od zakupów. Jeśli swoje hobby traktujesz poważnie, nie odwiedzaj w tym celu pobliskiego supermarketu. Jakość dostępnych tam produktów na ogół jest niezadowalająca, a wybór mizerny. Sięgając po nie, tylko zniechęcisz się do kolejnych prób. Farby akrylowe lepiej kupić w specjalistycznym sklepie internetowym. W takich miejscach łatwiej o wysoką jakość i atrakcyjną cenę produktów. Wybór również jest dużo lepszy.

Na samym początku możesz zamówić jeden z mniejszych zestawów – 12 kolorów powinno Ci wystarczyć do stworzenia pierwszych obrazów. Chodzi przecież o sprawdzenie, czy ta technika malarska jest dla Ciebie.

Oprócz samych farb zamów też odpowiednie pędzle. W przypadku dobrych farb akrylowych obraz stworzysz bez korzystania z rozpuszczalnika – potrzebujesz jedynie wody. Pamiętaj, że malarstwo wymaga też cierpliwości. Postaraj się wygospodarować chociaż kilka godzin czasu wolnego. Jeśli dysponujesz jedynie trzydziestoma minutami, poczekaj na lepszy moment.

Farby akrylowe – jak malować efektywnie?

Kolejna kwestia to technika malowania. Dobra wiadomość jest taka, że jest ona zbliżona do tej wykorzystywanej przy okazji tworzenia obrazów farbami olejnymi lub akwarelami. Z tymi drugimi większość z nas miała do czynienia jeszcze w szkole. Jeśli jednak to właśnie farby akrylowe będą Twoim pierwszym zetknięciem z malarstwem, nic nie szkodzi. To produkt, z którym można stawiać pierwsze kroki. Jeżeli chodzi o podstawowe różnice między akrylami i akwarelami, warto zwrócić uwagę na czas schnięcia, który w przypadku tych pierwszych jest dużo krótszy. Przed przeniesieniem swojej wizji na powierzchnię obrazu warto zatem dokładnie uformować ją w głowie.

Znasz już podstawy i masz swoje pierwsze farby akrylowe. Jak malować nimi efektywnie? Postaraj się, by ruchy pędzla były w miarę możliwości zdecydowane. Jeśli się zawahasz, możesz nie mieć czasu na naniesienie poprawek. Nie bój się jednak eksperymentować – Twój pierwszy obraz i tak nie będzie arcydziełem. Każde hobby wymaga praktyki!

Farby akrylowe – obraz o trwałej strukturze

Ogromną zaletą akryli jest efekt, jaki można dzięki nim uzyskać. W przypadku akwareli czy farb olejnych na oprawienie gotowego dzieła trzeba dość długo czekać. Jeśli chodzi natomiast o farby akrylowe, obraz można powiesić na ścianie niemal od razu. Wszystko dzięki krótkiemu czasowi schnięcia. Pejzaż czy portet przyjmie finalną formę w błyskawicznym tempie. Jego struktura będzie trwała i w pełni zadowalająca nie tylko samego wykonawcę, ale i jego najbliższe otoczenie. To doskonały pomysł na własnoręcznie stworzone prezenty dla bliskich! Szeroką ofertę farb akrylowych znajdziejsz na stronie szkicuj.pl!