muzyka

Nagrywamy własną piosenkę – o czym pamiętać pisząc tekst do piosenki?

Własna piosenka  napisana przez nas samych jest czymś fajnym. Zanim się spełni największe marzenia o tym, że nasza nagrana piosenka zostanie hitem, pierw musimy ciężko pracować. Napisanie własnej piosenki jest bardzo trudne. Wiele pracy nas kosztuje zanim piosenka powstanie, zanim z niczego stworzymy coś. Cierpliwi z pewnością sobie z tym zadaniem poradzą. Z reguły piosenki powinny być z przekazem, również inni piosenkarze przedstawiają swoje historie np. miłosną i to wszystko w piosence 3 minutowej.

O czym należy pamiętać przy pisaniu piosenki?

1. Znajdź odpowiedni moment na pisanie tekstu

Jeśli jesteś zmęczony czy zestresowany i pisanie piosenki ci nie idzie, wybierz inny moment. Z reguły idealnym momentem na pisanie piosenki jest ten moment, kiedy to w głowie coś nam napływa np. przy sprzątaniu czy gotowaniu. Wtedy usiądź i sklej z tego jakiś ciekawy tekst.

2. Inspiracja to podstawa

Jeśli głowa jest pusta i myśli nie te. spróbuj się zainspirować poprzez słuchanie muzyki czy oglądanie tv z teledyskami. Może właśnie wtedy wpadnie nam do głowy to coś.

3. Pisz ją nawet częściowo

Z reguły mało kto napisze piosenkę w 3 minuty i trudno jest napisać całość naraz, więc spisuj frazy pojedyncze.
z czasem złożysz je w całość.

Tytuł piosenki

I przyszedł czas na wybranie tytuł. Owszem każda piosenka zawiera tytuł piosenki. Tytuł powinien odnosić się do tekstu piosenki.

Zapraszamy tez na naszą inną stronę dabrowainfo.pl, gdzie przeczytasz o różnych wydarzeniach kulturalnych i muzycznych

5. Jaki podkład muzyczny?

Wybór muzyki niby ostanie ale niekiedy mówią, że powinna być dobrana najpierw a potem tekst. Melodia własna, którą stworzymy jest trudnym zadaniem, nawet do naszego tekstu. Więc uważam, że najpierw jest lepiej spisać tekst, a potem melodię.

Muzyka jest lekiem na całe zło, muzyka nas odzwierciedla, muzyka zawiera naszą historię. Więc warto napisać własną piosenkę, nawet jeśli świat jej nie usłyszy. Napisanie piosenki jest trudne, ale właśnie w niej możemy się wyżalić czy też spisać smutki i radości.