Sofa chesterfield z funkcją spania codziennego

Meble chesterfield to ikony brytyjskiego stylu. Kojarzone z bogactwem, przepychem, luksusem, klubami dla dżentelmenów i domami arystokratów mogą być obecnie wyposażeniem nawet bardzo małych salonów. A wszystko to dzięki funkcji rozkładania się mebla.

 Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 os.

Sofa Chesterfield Classic Plus rozkładana (fot. www.idealmeble.pl)

Sofy w stylu chesterfield powstały setki lat temu. A że były głównie tworzone dla ludzi wysoko usytuowanych to pełniły funkcje reprezentatywne. Głównym założeniem było to by na nich wygodnie się rozsiąść np. przy popołudniowej herbatce. Nikt wówczas nie myślał o tym by z mebla korzystać tak jak z łóżka (bo przecież były do tego przeznaczone przestronne i wygodne sypialnie). Z czasem jednak trendy się zmieniły, a chesterfieldy zaczęły być dostępne dla szerszego grona ludzi, którzy nie dysponowali aż takimi przestrzeniami jak arystokraci. I od kanap zaczęto oczekiwać czegoś więcej niż tylko dobrego wyglądu i wygody przy siedzeniu. Projektanci zatem wymyślili sposoby by te piękne sofy wyposażyć w praktyczne mechanizmy rozkładnia się. I tak kanapy z kilkusetletnią tradycją, wciąż szykowne, mogą zagościć w mniejszych domach.

Rozkładana sofa chesterfield z funkcją spania

 Sofa Chesterfield Uszak Plus rozkładana

Sofa Chesterfield Uszak Plus rozkładana (fot. www.idealmeble.pl)

Sofa chesterfield rozkładana to model, który idealnie odpowiada na potrzebę posiadania pięknego i zarazem praktycznego mebla. Jest stylowa, ma piękną sylwetką i kusi bogactwem kształtów i kolorów. W ofercie dostępne są modele klasyczne z niskim oparciem, zaokrąglonymi podłokietnikami i głębokimi pikowaniami, ale także wersje ze zmienioną,  finezyjną linią oparcia w kształcie fali, albo te kształtem przypominające fotel uszak. Są też nowoczesne wersje w formie kubełkowej z wąskimi podłokietnikami i oparciem. Dodatkowo wybór tkanin, którymi ma być wykończona sofa z funkcją spania jest ogromny. To nie tylko skóra, ale także wzorzyste tkaniny, welur, plusz i wiele innych. To sprawia, że sofę możemy dostosować do naszych potrzeb a jednocześnie nie musimy rezygnować z praktycznych funkcji mebla. W ofercie są modele dwu, trzy a nawet czteroosobowe.

Sofa chesterfield z funkcją spania. Dostosują so swoich potrzeb

Co ważne, możemy także dostosować mechanizm rozkładania się do naszych potrzeb. I tak, jeśli chcemy korzystać z niej okazjonalnie, np. kiedy przyjadą do nas goście, albo w trakcie seansu telewizyjnego, to warto wybrać modele z mechanizmem rozkładania się typu delfin. Przede wszystkim umożliwiają sprawne i bardzo łatwe rozkładanie się mebla (wystarczy wyciągnąć dolną część i podciągnąć ją do góry) i mają dużą powierzchnię spania. Jednak są one dedykowane do nieco większych salonów, bo mechanizm może być wbudowany w kanapy o minimalnych rozmiarach 260 cm (lub w szezlongi o wymiarze min. 230 cm). W przypadku, gdy zależy nam jednak na mniejszym meblu, ale dużej powierzchni spania, to powinniśmy rozważyć mechanizm typu wózkowego.

Sofa chesterfield z funkcją spania codziennego idealna do małych mieszkań

 Sofa Chesterfield Classic Plus rozkładana

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 os. (fot. www.idealmeble.pl)

Sofa z funkcją spania codziennego zaspokoi oczekiwania właścicieli bardzo małych mieszkań, w których salon jest jednocześnie sypialną. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, które umożliwia posiadanie reprezentacyjnego, stylowego mebla i jednocześnie bardzo wygodnego łóżka. Modele dedykowane do spania codziennego posiadają przede wszystkich komfortowy materac na sprężynach bonellowych. Niektóre modele wyposażone są w wysokie 10 cm nogi, co ułatwia sprzątanie pod meblem bez konieczności przesuwania.

Rozkładane sofy chesterfield to z całą pewnością nowoczesne rozwiązanie, które sprawiło, że stylowe sofy chesterfield poszły z duchem czasu.