Tatuaż i jego nieustająca popularność

Duże, małe, tradycyjne, dla par, aby symbolizować powiększającą się rodzinę lub reprezentować pewne znaczenie, które jest dla nas ważne. Na ramionach, przedramionach, nogach, plecach, brzuchu, dekolcie, dłoniach i stopach. Tatuaże to bardzo stara forma sztuki ciała, która pozostawia dużo miejsca na kreatywność i jest coraz częściej wybierana zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Jest to jednak pewien stopień ingerencji w organizm. Warto więc znać kilka zasad, których przestrzeganie zagwarantuje bezpieczny proces tworzenia tatuażu.

  • Wybierz odpowiedniego profesjonalistę, który zapewni bezpieczeństwo stosowanych produktów;
  • Maszynka do tatuażu również powinna być oryginalna, gdyż wówczas nie uszkadza naszej skóry;
  • Poznaj opinie innych klientów, którzy już korzystali z usług danego salonu tatuażu;
  • Zwróć również uwagę na poziom higieny jaki utrzymuje salon.

Tatuaż faktycznie polega na wykonaniu za pomocą odpowiedniego urządzenia igłowego, serii powierzchownych nakłuć skóry. Z każdym nakłuciem urządzenie wstrzykuje pod skórę maleńkie krople atramentu, które po zagojeniu blokują kolor pod skórą.

Tradycyjnie tatuaż był ozdobą, z którą człowiek już się nie rozstawał przez całe życie. Dziś jednak możliwe jest również wykonanie tatuaży tymczasowych. Proces tatuowania, który odbywa się bez znieczulenia i może trwać kilka godzin w przypadku większych wzorów, powoduje niewielkie krwawienie (które często wysycha podczas operacji). Powoduje również ból, od łagodnego do bardzo silnego, w zależności od tatuowanego obszaru. Czas trwania waha się od 15 minut do wielu sesji, w zależności od rozszerzenia projektu.